Transit (Geçiş) Vizesi

Transit (Geçiş) Vizesi Nedir Nasıl ve Nereden Alınır?

 

Transit vize kısa süreli ve geçici olarak alınan bir vizedir. Eğer ki Yunanistan veya Bulgaristan üzerinden aktarmalı bir seyahat gerçekleştirecekse alınması gereken bir vize türüdür. Sonuçlanma süresi 3-7 iş günü arasında olmaktadır.

 

Yunanistan Transit Vizesi İçin:

 • 6 aydan fazla zamanı olan pasaport ve pasaportun için vize basmak için boş sayfa

 • Biyometrik Fotoğraf

 • Seyahat Sigortası

 • Gelir Evrakları

 • Son 3 yıl içerisinde Yunanistan Schengen vizesi alınmış ise, vizenin fotokopisi gerekli evraklara eklenmeli ve biyometri işlemi gerekmektedir.

 • Biyometri İşlemi (Vize Bilgi Sistemi): Vize başvuru sahiplerinden parmak izi, elektronik imza ve biyometrik fotoğraf kaydı alınmaktadır. Biyometri işlemi yaptıran ve geçerliliği olan başvuru sahiplerinin pasaportlarında VIS ibaresi yer almaktadır. VIS ibaresi bulunan vatandaşların başvuru aşamasında şahsen bulunma zorunlulukları bulunmamaktadır. Geçerli biyometrik bilgi kaydı bulunmayan vatandaşların başvuru aşamasında şahsen bulunarak parmak izi, biyometrik fotoğraf ve elektronik imzalarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bulgaristan Transit Vizesi İçin:

 1. Bulgaristan Konsolosluğuna verilmek üzere Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği

 2. Biyometrik Fotoğraf

 3. 1 yıldan fazla süresi olan pasaport

 4. Banka hesap cüzdanı fotokopisi, hesap içerisinde minimum 4.000 TL olması gerekmektedir.

 5. Çalıştığınız iş yerinden son 3 Ay'ın SSK hizmet dökümü/ Emekli iseniz,emeklilik kartınız, Öğrenci iseniz öğrenci belgesi.